Vítejte ve světě dentální hygieny

Dentální hygiena DENTO

Spolu to zvládneme aneb jak aktuálně probíhá ošetření?

Připravili jsem pro vás přehled toho nejdůležitějšího k dočasně upravenému provoznímu řádu ordinace DENTO. Dále vám představíme pár nově implementovaných vylepšení, kterými ještě důsledněji chráníme vaše i naše zdraví.

Jak je to s rezervací termínu?

Termín si jako obvykle můžete zarezervovat telefonicky na 770 161 444 nebo emailem info@dhdento.cz, případně pomocí kontaktního formuláře na stránkách www.dhdento.cz.

Rezervací vás provede naše asistentka Sára, která s vámi najde nejvhodnější termín návštěvy. Snažíme se vždy co nejvíce přiblížit vašim časovým možnostem, které musíme přizpůsobit i zvýšeným hygienickým opatřením.

V rámci stávajícího režimu jsme mezi sjednanými termíny vymezili alespoň 30minutové rozestupy, které eliminují setkání klientů v čekárně a náš tým má čas na nadstandardní desinfekci a sterilizaci celé ordinace a jejího bezprostředního okolí.

Důležitá upozornění

Příchod do čekárny si prosím naplánujte co nejpřesněji na sjednanou hodinu a doprovod doporučujeme pouze v nejnutnějších případech. Tímto opatřením se snažíme minimalizovat počet osob ve společných prostorách kliniky.

Dále vás prosíme o dodržování doporučených hygienických návyků. Ochrannou roušku nebo respirátor si necháváte až do usednutí na dentální křeslo.

Jak u nás ošetření probíhá?

Při příchodu budete požádání o desinfekci rukou a přeměříme vám tělesnou teplotu bezkontaktním teploměrem. Bude-li teplota pod 37 °C, pokračujeme vyplněním vstupní anamnézy (jednoduchý formulář) či aktualizací zdravotního stavu.

Dentální hygienu, a další námi nabízené služby, provádíme vždy individuálně s ohledem na vaše orální i všeobecné zdraví. Na základě všech zjištěných informací a věku pacienta, zvolíme nejvhodnější způsob ošetření. Veškeré úkony provádíme s největší pečlivostí a důrazem na kvalitu, aby o vás bylo dobře postaráno.

Naměříme-li teplotu vyšší než 37,5 °C, předáme klientovi seznam doporučení a kontakt na hygienickou stanici, kterou by měl neprodleně kontaktovat a jednat dle postupu pracovníka stanice.

Ošetření probíhá dle standardního postupu a možných úkonů, které lze provádět v rámci zvýšených hygienických opatření. Abychom omezili počet bakterií i virů ve vaší dutině ústní, poprosíme vás po usednutí do křesla o vypláchnutí doporučeným roztokem kysličníku a chlorhexidinu ve zdraví neškodné koncentraci.

Pár změn k lepšímu

Uskutečnili jsme hned několik úprav našeho pracovního postupu a provozního řádu, jak k ochraně veřejného zdraví, tak na základě aktualizovaných a nově načerpaných informací.

  • Nově máme v ordinaci nainstalovanou čistička vzduchu IQAir HealthPro 250, která obsahuje HEPA filtr v souladu s normou EN 1822. Tato norma je evropský nejpřísnější standard pro testování filtrů do nemocnic a filtrů pro čisté prostory.
  • Po ošetření a odchodu klienta z ordinace, provádíme nadstandardní desinfekci a sterilizaci ordinace dle přísných hygienických opatření, která jsme zavedli, s důrazem na každý detail.
  • A mnohé další…

 

Vaše celkové zdraví je pro nás důležité a na zdraví dutiny ustní nezapomínáme už vůbec.

Budeme se těšit na vaši návštěvu,
Tým DENTO, vaše ordinace dentální hygieny

Dentální hygiena DENTO

Autorkou článku je Sandra Smělá, DiS., dentální hygienistka a majitelka ordinace DENTO, která si zakládá na pečlivém ošetření a přátelském, individuálním přístupu ke každému klientovi. Osobně věří, že každý by měl mít zdravé zuby a krásný úsměv. V rámci ordinace DENTO nabízí širokou škálu vysoce profesionálních, ale cenově dostupných služeb v oblasti dentální hygieny.

Dentální hygiena DENTO

Jak probíhá dentální hygiena

V ordinaci DENTO se dentální hygienistka postará o kvalitní a profesionální ošetření a pečlivě vám vysvětlí i ukáže, jak pečovat o váš chrup i doma. I vaše zuby i dásně mohou být zdravé a funkční po celý život...

Zjistit více

Dětské zuby a ústní hygiena

Šíření zubního kazu je u dětských zubů mnohem rychlejší. Je třeba si uvědomit, že mléčný chrup je držitelem místa pro chrup stálý. Předčasná ztráta dětských zubů může ovlivnit růst čelistí, postavení zubů stálých a tím přispět například ke špatnému rozvoji řeči...

Zjistit více

Dutina ústní a mléčné zuby

Dutina ústní a mléčné zuby

Existuje řada problémů, které ovlivňují ústní zdraví našich dětí. Mezi nejčastěji řešené problémy patří například zubní kaz, cucání palce, protlačování jazyka a předčasné vypadávání zubů. I když se mléčný chrup nakonec vymění za chrup stálý, udržení dětských zubů v dutině ústní do určitého věku dítěte je důležité pro správný vývoj těch stálých, růst obou čelistí a pro celkovou pohodu dítěte.

“Zubní kaz z dětské láhve”
Také nazývaný zubní kaz v raném dětství vzniká tak, že se zuby dítěte vystavují přílišnému příjmu cukrů ze všech sladkých nápojů, kterými dětskou láhev plníme. Patří sem všechny možné ovocné šťávy i ty zředěné vodou, mléko, slazené čaje, ovocné pyré apod. Každá kojící maminka by měla svému dítěti po kojení vyčistit, jinak mléčné zoubky vystavuje riziku vzniku zubního kazu. Přijde vám, že vaše dítě tolik nejí připravené pokrmy či při žvýkání pláče? Je možné, že v jeho dutině ústní je neléčený zubní kaz. Doporučujeme docházet na pravidelné kontroly k zubnímu lékaři. Každý mléčný zub drží místo pro zub stálý.

Dětské zuby slouží také jako “spořiče místa” pro dospělé zuby. Pokud jsou zubní zuby poškozené nebo zničeny, nemohou pomáhat vést stálé zuby do správné polohy, což může vést k přeplněným nebo křivým trvalým zubům. Špatně zkažené dětské zuby by mohly vést k abscesu zubu, s možností šíření infekce jinde v těle.
Jak mohu zabránit zubnímu kazu z dětských láhví?
Některé tipy, jak zabránit rozpadu zubního kazu, zahrnují:
1. Během dne uklidněte nebo uklidněte své dítě, nedávejte láhev naplněnou sladkými nápoji nebo mlékem; místo toho dávají čistou vodu nebo dudlíky.
2. Nikdy nenamáčejte dudlíky do cukru, medu nebo jakékoliv sladké tekutiny.
3. Nepokládejte dítě do postele s lahví naplněnou sladkými nápoji (zředěná ovocná šťáva nebo mléko stále zvyšuje riziko rozpadu). Uveďte malé množství čisté vody nebo místo toho použijte dudlík. Příliš mnoho vody je škodlivé pro dítě.
4. Pokud vaše dítě pečuje v noci, ujistěte se, že když usínáte, odstraňte prsa z ústech dítěte.
5. Do jídla dítěte nepřidejte cukr.
6. Použijte vlhký hadřík nebo gázu, abyste otřel zuby a dásně vašeho dítěte po každém krmení. To pomáhá odstranit bakterie tvořící plak a cukr, který se zpevnil na zuby a dásně.
7. Zeptejte se svého zubaře na potřeby vašeho dítěte s fluoridem. Pokud vaše pitná voda není fluoridovaná, mohou být potřeba fluoridové doplňky nebo fluoridové ošetření.
8. Učte své dítě, aby si vypil pohár na své první narozeniny. Přesun na “sippy cup” snižuje vystavení zubů cukrům, ale neustálé usušení z pohárku může stále způsobit úpadek, pokud není vyplněno čistou vodou.