Vítejte ve světě dentální hygieny

Dentální hygiena DENTO

Jak probíhá dentální hygiena

V ordinaci DENTO se dentální hygienistka postará o kvalitní a profesionální ošetření a pečlivě vám vysvětlí i ukáže, jak pečovat o váš chrup i doma. I vaše zuby i dásně mohou být zdravé a funkční po celý život...

Zjistit více

Dětské zuby a ústní hygiena

Šíření zubního kazu je u dětských zubů mnohem rychlejší. Je třeba si uvědomit, že mléčný chrup je držitelem místa pro chrup stálý. Předčasná ztráta dětských zubů může ovlivnit růst čelistí, postavení zubů stálých a tím přispět například ke špatnému rozvoji řeči...

Zjistit více

Dutina ústní a mléčné zuby

Dutina ústní a mléčné zuby

Existuje řada problémů, které ovlivňují ústní zdraví našich dětí. Mezi nejčastěji řešené problémy patří například zubní kaz, cucání palce, protlačování jazyka a předčasné vypadávání zubů. I když se mléčný chrup nakonec vymění za chrup stálý, udržení dětských zubů v dutině ústní do určitého věku dítěte je důležité pro správný vývoj těch stálých, růst obou čelistí a pro celkovou pohodu dítěte.

“Zubní kaz z dětské láhve”
Také nazývaný zubní kaz v raném dětství vzniká tak, že se zuby dítěte vystavují přílišnému příjmu cukrů ze všech sladkých nápojů, kterými dětskou láhev plníme. Patří sem všechny možné ovocné šťávy i ty zředěné vodou, mléko, slazené čaje, ovocné pyré apod. Každá kojící maminka by měla svému dítěti po kojení vyčistit, jinak mléčné zoubky vystavuje riziku vzniku zubního kazu. Přijde vám, že vaše dítě tolik nejí připravené pokrmy či při žvýkání pláče? Je možné, že v jeho dutině ústní je neléčený zubní kaz. Doporučujeme docházet na pravidelné kontroly k zubnímu lékaři. Každý mléčný zub drží místo pro zub stálý.

Dětské zuby slouží také jako “spořiče místa” pro dospělé zuby. Pokud jsou zubní zuby poškozené nebo zničeny, nemohou pomáhat vést stálé zuby do správné polohy, což může vést k přeplněným nebo křivým trvalým zubům. Špatně zkažené dětské zuby by mohly vést k abscesu zubu, s možností šíření infekce jinde v těle.
Jak mohu zabránit zubnímu kazu z dětských láhví?
Některé tipy, jak zabránit rozpadu zubního kazu, zahrnují:
1. Během dne uklidněte nebo uklidněte své dítě, nedávejte láhev naplněnou sladkými nápoji nebo mlékem; místo toho dávají čistou vodu nebo dudlíky.
2. Nikdy nenamáčejte dudlíky do cukru, medu nebo jakékoliv sladké tekutiny.
3. Nepokládejte dítě do postele s lahví naplněnou sladkými nápoji (zředěná ovocná šťáva nebo mléko stále zvyšuje riziko rozpadu). Uveďte malé množství čisté vody nebo místo toho použijte dudlík. Příliš mnoho vody je škodlivé pro dítě.
4. Pokud vaše dítě pečuje v noci, ujistěte se, že když usínáte, odstraňte prsa z ústech dítěte.
5. Do jídla dítěte nepřidejte cukr.
6. Použijte vlhký hadřík nebo gázu, abyste otřel zuby a dásně vašeho dítěte po každém krmení. To pomáhá odstranit bakterie tvořící plak a cukr, který se zpevnil na zuby a dásně.
7. Zeptejte se svého zubaře na potřeby vašeho dítěte s fluoridem. Pokud vaše pitná voda není fluoridovaná, mohou být potřeba fluoridové doplňky nebo fluoridové ošetření.
8. Učte své dítě, aby si vypil pohár na své první narozeniny. Přesun na “sippy cup” snižuje vystavení zubů cukrům, ale neustálé usušení z pohárku může stále způsobit úpadek, pokud není vyplněno čistou vodou.

Garantované bělení zubů

Domácí i kombinované bělení zubů může podstoupit každý klient se zdravým chrupem a bez zánětu dásní. Pracujeme pouze s bělícími gely Purewhitening, kde Vám můžeme garantovat opravdový výsledek. Na vaší spokojenosti nám záleží...

Zjistit více