Štítek: VZP

Příspěvky zdravotních pojišťiven na dentální hygienu 2023 - VZP, OZP, VoZP, ČPZP

Příspěvek na dentální hygienu 2023 od VZP, OZP a dalších

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu v roce 2023

Rok se s rokem sešel a jako naši každoroční malou tradici Vám přinášíme přehled příspěvků pojišťoven věnovaných prevenci v oblasti dentálního zdraví. Zajímá Vás, které zdravotní pojišťovny přispívají v roce 2023 na dentální hygienu nebo dentální pomůcky, jakou částkou a za jakých podmínek? Na to se pojďme společně podívat.

 

Příspěvek VZP na dentální hygienu

Příspěvek VZP na dentální hygienu

Všeobecná zdravotní pojišťovna v roce 2023 přispívá všem svým pojištěncům od 1 roku věku jednorázovým příspěvkem 500Kč.

Obecnou podmínkou čerpání pro klienty starší 18 let je absolvování preventivní prohlídky u praktického lékaře pro děti a dorost nebo preventivní prohlídky u praktického lékaře, a to v posledních 24 měsících před datem podání žádosti. Tyto prohlídky pak byly pojišťovně vykázány pod kódem 01021; 01022; 02031; 02032. Tato podmínka neplatí pro děti ve věku 1-18 let.

Příspěvek se nevztahuje na provedení částečné dentální hygieny stomatologem v rámci hrazené zdravotní služby, zákroky, výrobky a materiál v rámci ošetření u stomatologa, nákup přípravků pro dentální hygienu (např. zubní a mezizubní kartáčky, zubní pasty, ústní vody apod.) a na bělení zubů.

K podání žádosti je zapotřebí mít doklad s datem vystavení mezi 1.1.2023 až 15.12.2023, žádost se podává prostřednictvím on-line formuláře a aplikace Moje VZP.
Nejzazší datum podání žádosti je 15.12.2023

Více o výhodách a příspěvcích najdete na stránkách VZP tady, podmínky čerpání příspěvku na dentální hygienu zde a webu Klubu pevného zdraví. Klubu pevného zdraví

 

Příspěvek OZP na dentální hygienu

Příspěvek OZP na dentální hygienu

Příspěvek až 1 000 Kč na rok 2023 na dentální hygienu u Oborové zdravotní pojišťovny (207) získají děti i dospělí díky VITAKARTĚ a výhodám VITAKONTO. Příspěvek je bohužel oproti loňskému roku sloučen pouze v 1 Kupon s platností od 10.1.2023 do 30.11.2023 do maximální výše 1000Kč.

DŮLEŽITÉ: účtenky musí být vydané v roce 2023 a v době podání žádosti nesmí být starší než 3 měsíce od vystavení. V lednu 2023 je možné v rámci programu využít i účtenky z prosince 2022.

Příspěvek lze využít pouze jednorázově (1x za rok) bez ohledu na výši účtenky, nicméně v rámci jedné žádosti je možné využít více účtenek. Účtenka musí obsahovat jméno a příjmení pojištěnce, na jehož rodné číslo je žádost podávána.

Příspěvek je možné využít na proplacení 50 % výše účtenky za služby dentální hygieny (pískování – AIR FLOW, odstranění zubního kamene, kyretáž, profylaxe, depurace, fluoridace, rekalcifikace, aplikace ochranných gelů/laků, ošetření krčků, flossing a scalling. Příspěvek není možné využít na stomatologické výkony ani na nákup zdravotnických pomůcek jako například zubních kartáčků.

Proplacení účtenky je podmíněné vykázanou stomatologickou péčí (preventivní prohlídka či jiný stomatologický zákrok) v období od 1.1.2022.

Pojištěnci OZP, kteří jsou dárci krve, krevní plazmy, kostní dřeně a orgánů mají možnost získat příspěvek až do výše 10 000 Kč na dentální hygienu, zubní pomůcky, ale i stomatologické zákroky u svého zubního lékaře.

Více informací najdete na stránkách OZP tady. A podmínky pro čerpaní Kuponu 2023 zde.

 

Příspěvek ČPZP na dentální hygienu

Příspěvek ČPZP na dentální hygienu

Členové programu Bonus Plus u České průmyslové zdravotní pojišťovny (205) mají možnost, na základě nasbíraných bodů v rámci preventivních prohlídek, čerpat příspěvek na dentální hygienu, i nákup přípravků na ústní hygienu. Příspěvek na dentální hygienu pro děti i dospělé (max. 500 bodů/Kč). Pro dospělé a děti od 3 let je možné čerpat příspěvek i na vybrané přípravky ústní hygieny (max. 250 bodů/Kč). Příspěvek se nevztahuje na nákup ostatních produktů souvisejících s ústní hygienou – např. bělící přípravky, škrabky, párátka, zubní sprchy apod. Zakoupené produkty jsou určeny pro potřeby pojištěnce, který příspěvek čerpá (děti = dětské produkty apod.).

Dárci krve a kostní dřeně můžou dále čerpat příspěvek 500 – 6 000 Kč na stomatologickou péči (výkony a výrobky) a 1000Kč pro nové dárce.

Více informací k čerpání z Bonus Plus najdete na stránkách ČPZP zde.

 

Příspěvek VoZP na dentální hygienu

Příspěvek VOZP na dentální hygienu

Jako člen programu Zdraví máte v roce 2023 nárok u Vojenské zdravotní pojišťovny České republiky (201) na příspěvek na dentální hygienu do výše 500 Kč na pojištěnce (děti, i dospělí). Pokud jste voják nebo máte v rodině vojáka a zároveň jste členem klubu Rodina vojáka nebo Válečný veterán, můžete čerpat příspěvek až do výše 700 Kč. Příspěvek se vztahuje pouze na dentální hygienu (ošetření či instruktáž), nikoli na nákup pomůcek nebo ošetření u zubního lékaře.

Více o příspěvku na prevenci zde.

 

Příspěvek ZPMVČR na dentální hygienu

Příspěvek ZPMVČR na dentální hygienu

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (211) nabízí v rámci programu prevence zubních onemocnění příspěvek pro děti (až 1500Kč) a dospělé (500Kč) na instruktáž (nácvik) dentální hygieny u dentální hygienistky 1x ročně. Termín podání žádosti je od 2.1.2023 do 31. prosince 2023.

Více o bonusu na prevenci pro dospělé najdete na webu ZPMVČR zde. Informace o bonusu pro děti na prevenci najdete zde.

 

Příspěvek RBP na dentální hygienu

Příspěvek RBP na dentální hygienu

Děti i dospělí, kteří jsou pojištěni u zdravotní pojišťovny Revírní bratrská pokladna (213), mají možnost proplacené příspěvku na dentální hygienu ve výši 500 Kč, podmínkou je registrace v programu MojeRBP a online služba my213.

Zásady pro proplacení příspěvku RBP naleznete na webu pojišťovny zde.

Doporučení

Využijte příspěvku na ošetření u dentální hygienistky a nákup dentálních pomůcek u nás v ordinaci DENTO, v naší nakupní galerii, v zubních ordinacích nebo lékárnách. Pokud máte zájem o vstupní prohlídku nebo pravidelné ošetření, rezervujte si termín návštěvy ještě dnes na 770 161 444 nebo na info@dhdento.cz. Zprávy nám také můžete posílat na Facebooku DH DENTO a Instagramu @dhdento.